Hotel – Atrakcje

ATRAKCJE W HOTELU

Sauna

 

SAUNA

Doskonałą formą relaksu jest wizyta w hotelowej saunie.
Oferujemy Państwu rozgrzewającą wizytę w saunie parowej przeznaczonej dla osób lubiących wilgotne powietrze. Temperatura 45-65°C, przy wilgotności 40-65% sprawia, że jest najbardziej łagodna dla organizmu. Sauna parowa to połączenie dobroczynnego działania pary i aromatoterapii. Zabiegi intensywnie nawilżają skórę. Dzięki lepszemu ukrwieniu i usunięciu toksyn skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, poprawia się jej koloryt. Oczyszcza ciało – wydzielający się pot oczyszcza pory a w konsekwencji ułatwia późniejsze oddychanie skóry. Rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, dotlenia organizm, relaksuje. Użycie odpowiedniego olejku aromaterapeutycznego potęguje efekt odpoczynku i pielęgnacji.
Z sauny można korzystać całą dobę, po wcześniejszej rezerwacji w recepcji.
Cena: 30 zł/godzinę
Karnet na 10 godzin – 250 zł


Stół do bilarda

STÓŁ DO BILARDA

Stół bilardowy CHAMPION 7ft
Cena: 25 zł/godzinęATRAKCJE W OKOLICY

Kielce leżą w samym sercu Gór Świętokrzyskich.

Podczas wędrówek po mieście i okolicach mogą Państwo obejrzeć:

Dla pasjonatów sportów zimowych przygotowano stoki narciarskie:

 • Telegraf – długość trasy zjazdowej 500 m
 • Pierścienica – długość trasy zjazdowej 500 m
 • Tumlin – długość trasy zjazdowej 300 m
 • Mąchocice-Ameliówka – długość trasy zjazdowej 300 m
 • Krajno-Zagórze – długość trasy zjazdowej 1000 m
 • Radostowa – długość trasy zjazdowej 800 m

Kielce, to jedyne miasto w Europie, posiadające w swych granicach tak wielką różnorodność formacji geologicznych, że zostało nazwane „największym muzeum geologii pod gołym niebem”, a 5 rezerwatów przyrody znajdujących się w obrębie Kielc stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Występują tu skały wszystkich formacji geologicznych ery paleozoicznej: triasu, trzeciorzędu i czwartorzędu.

Kadzielnia - rezerwat przyrody i amfiteatr

Kadzielnia, rezerwat ścisły przyrody nieożywionej usytuowany w centrum miasta, gdzie zaobserwować można szereg ciekawych zjawisk tektonicznych i krasowych oraz geologicznych, jak chociażby szczątki korali.

W obrębie Skałki Geologów, która jeszcze kilkanaście lat temu otoczona była tzw. Szmaragdowym Jeziorem, zachowały się relikty roślinności naskalnej. Wśród skał wybudowano amfiteatr, a z tarasów widokowych obserwować można panoramę Gór Świętokrzyskich. Rezerwat stanowi największe skupisko jaskiń na Kielecczyźnie.

W kolejnych rezerwatach geologicznych na terenie miasta – Ślichowicach
i Wietrzni, występują skały wszystkich formacji geologicznych ery paleozoicznej: triasu, trzeciorzędu i czwartorzędu. Ślichowice – dawny kamieniołom, są ciekawe ze względu na unikalne w skali europejskiej zjawisko obrazujące procesy tektoniczne, tzw. obalony fałd.

W najbliższym otoczeniu miasta wiele jest obiektów bardzo atrakcyjnych pod względem krajobrazowym czy geologicznym. Bez wątpienia wybrać się warto do jaskini „Raj” (11 km od Kielc), której łączna długość odkrytych korytarzy wynosi 240 m. Podczas zwiedzania pokonać można około 150 metrową, oświetloną trasę turystyczną.

W pobliskim Zagnańsku stoi „Bartek” – dąb szypułkowy, którego wiek szacowany jest na 600 do 1200 lat. Ma około 30 metrów wysokości, ponad 3 m średnicy, a rozpiętość korony drzewa wynosi niemal 40 m (800 m2).

Ulica Sienkiewicza

Ulica Sienkiewicza
Turystom przybywającym do Kielc proponujemy rozpoczęcie zwiedzania miasta od spaceru po głównej handlowej i historycznej „arterii” miasta, czyli ulicy Sienkiewicza. Ulica ta istniała już w połowie XIX wieku. Zwana była ulicą Konstantego, później Pocztową, aby w końcu w 1919 roku zyskać swą obecną nazwę. Oprócz sklepów i centrów handlowych przy ul. Sienkiewicza zobaczyć można obiekty historyczne i zabytki.

Tuż obok, u podnóża Wzgórza Zamkowego, znajduje się Park Miejski im. Stanisława Staszica, w którym przyjemnie odpocząć i posłuchać muzyki płynącej z muszli koncertowej, gdzie latem rozbrzmiewają koncerty muzyki rockowej, folkowej i szanty. Pobliską atrakcją jest również ptaszarnia, w której można podziwiać rzadko spotykane gatunki ptaków.

Karczówka

„Karczówka” (ul. Karczówkowska)
Klasztor i kościół na wzgórzu Karczówka powstał w latach 1624-1631 z przeznaczeniem dla ojców Bernardynów. Zakon ten zlikwidowały władze carskie w 1864 r. Od 1957 roku gospodarzem obiektu jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego tzw. księża Pallotyni, którzy prowadzą tu parafię i nowicjat. W kaplicy umieszczono XVII w. posąg św. Barbary – patronki górników, wykonany z nietypowego materiału, jakim był rzadko spotykanej wielkości samorodek rudy ołowiu – galeny. Z wieży dzwonnicy i tarasu widokowego przy klasztorze można podziwiać panoramę Kielc, a spacerując po lesie karczówkowskim napotkać wyrobiska po wydobywanej galenie.

Pałac Biskupów Krakowskich

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Pałac fundował Jakub Zadzik,  od końca 1635 r. biskup krakowski. Budowę pałacu, którą kierował starosta klucza kieleckiego i żupnik Stanisław Czechowski, rozpoczęto ok. 1637 r. Wybrano nań eksponowane widokowo miejsce – cypel skalistego wzgórza, nieopodal ówczesnej kolegiaty.

Muzeum Zabawek

„MUZEUM Zabawek i Zabawy”
Wystawy:
W żabim świecie pani Ewy – wystawa żab z kolekcji państwa Rusieckich, wystawy historyczne: Na babcinym strychu, Popołudniowa herbatka, wystawy etnograficzne: Świętokrzyski stragan, Kolorowe traktorzyki z grabu, lipy i osiki, Modele samochodów w miniaturze z kolekcji Pawła Gawrona, Jak wieść niesie, pojawiły się misie w lesie – zabawki pluszowe, Wesoła Gromada – zabawki drewniane, Mój Teatr – lalki teatralne ze zbiorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, W świecie motoryzacji – pojazdy i samochody ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Muzeum Wsi Kieleckiej - Dworek Laszczyków

Muzeum Wsi Kieleckiej (ul. Jana Pawła II 6)
Dyrekcja muzeum mieści się w zabytkowym Dworku Laszczyków z XVIII wieku, położonym w centrum miasta. Dworek kryty łamanym gontem, z bielonymi ścianami i portykiem kolumnowym, otoczony jest ogrodzeniem z bierwion drewnianych. Prezentowane są w nim wystawy czasowe, poświęcone głównie etnografii i sztuce ludowej w Polsce oraz za granicą. W dworku tym zorganizowano m.in. ekspozycje prac Nikifora, tkanin ludowych, dawnych sprzętów gospodarskich.
Do Muzeum Wsi Kieleckiej należy również Park etnograficzny w Tokarni pod Kielcami (ok. 20 km od Kielc, trasa Kielce – Kraków). Można tu zwiedzać jeden z największych skansenów w Polsce, z obiektami wiejskiej architektury drewnianej Kielecczyzny, przybliżający świat osiemnastowiecznej wsi i miasteczek regionu świętokrzyskiego.

Bodzentyn (30 km od Kielc) – ruiny XIV-wiecznego zamku i murów obronnych. XV-wieczny kościół parafialny z częścią wyposażenia przeniesioną z Katedry Wawelskiej.

Wąchock (43 km od Kielc) – zespół klasztorny Cystersów z XII wieku.

Święta Katarzyna (23 km od Kielc) – zespół klasztorny Bernardynek z XV-XIX wieku, zabytkowe kapliczki XVIII – XIX wiek.

Krzemionki Opatowskie (61 km od Kielc) – kopalnia krzemienia z III w p.n.e.

Jędrzejów (38 km od Kielc) – Opactwo Cystersów z XIII wieku, Państwowe Muzeum im. Przypkowskich: trzecia w świecie kolekcja zegarów słonecznych oraz wyposażenie wnętrz i apteki z przełomu XIX-XX w.

Nowa Słupia (40 km od Kielc) – odbywa się tu coroczna impreza „Dymarki Świętokrzyskie” z pokazem wytopu żelaza metodą starożytną.

OBIEKTY KULTURY

 • Kieleckie Centrum Kultury pl. Moniuszki 2B, tel. 344-40-32
 • Wojewódzki Dom Kultury im J. Piłsudskiego ul. Ściegiennego 6, tel. 361-31-29, 361-27-37
 • Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga pl. Moniuszki 2B, tel. 368-05-01, 368-05-02, 368-11-40
 • Dom Środowisk Twórczych, Pałac Tomasza Zielińskiego ul. Zamkowa 5, tel 368-20-53, 368-20-54
 • Miejski Dom Kultury ul. Kozia 10a, tel. 344-34-23

MUZEA

 • Muzeum Narodowe pl. Zamkowy 1, tel. 344-40-14
 • Muzeum Lat Szkolnych St. Żeromskiego ul. Jana Pawła II 5, tel. 344-57-92
 • Muzeum Zabawkarstwa ul. Kościuszki 11, tel. 344-40-78
 • Muzeum Wsi Kieleckiej ul. Jana Pawła II 6, tel. 344-92-97
 • Muzeum Zbiorów Geologicznych ul. Zgoda 21, tel. 361-25-37

GALERIE

 • Biuro Wystaw Artystycznych, Galerie „Piwnice” i „Na Piętrze” ul. Leśna 7, tel. 344-49-42
 • DŚT Pałacyk – Galeria Sztuki Współczesnej ul. Zamkowa 5, tel. 368-20-53
 • Galeria Fotografii DŚT, ul. Zamkowa 5, tel. 368-20-53

TEATRY

 • Teatr im. S. Żeromskiego ul. Sienkiewicza 32, tel. 344-60-48
 • Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ul. Duża 9, tel. 344-58-36

GALERIE HANDLOWE

 • Galeria ECHO, ul. Świętokrzyska 20, Kielce
 • Galeria KORONA, ul. Warszawska 26, Kielce
 • Pasaż Świętokrzyski, ul. Massalskiego 3, Kielce

AKTYWNE SPĘDZANIE CZASU

Pragnąc urozmaicić pobyt w regionie świętokrzyskim, przygotujemy dla Państwa szereg propozycji aktywnego spędzenia czasu.

Imprezy plenerowe:

 • Wycieczki po regionie, możliwość uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, zwiedzania atrakcji turystycznych, żeglowania, wędkowania, grzybobrania, pieczenia ziemniaków, a zimą uprawiania narciarstwa biegowego oraz zjazdowego ( 7 wyciągów narciarskich w najbliższej okolicy).
 • Zabawy i konkursy sportowe typu paintball, quady, gokarty, strzelanie z łuku, sporty wspinaczkowe, miasta linowe, offroad
 • Loty widokowe nad miastem, kursy spadochronowe,
 • Przejażdżki autami terenowymi 4×4

Imprezy integracyjne

 • Bankiety, przyjęcia, uroczyste kolacje
 • Wieczór Hawajski Aloha
 • Dancing w PRL-u
 • Wieczór z czartami i wiedźmami
 • Biesiada u Szeryfa
 • Lata Prohibicji
 • Wieczór Latino
 • Karaoke, dyskoteka, kapela ludowa, zespół muzyczny
 • Występy kabaretów i znanych artystów scen polskich

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub omówienia propozycji oraz ich cen prosimy o kontakt z działem marketingu:
tel. 041 33 52 152 lub 041 33 52 249